Raiders Schedule

Fri Nov 22
Final
vs. Juniata (Pa.) W, 91-67
M-Club Tournament HOME
Sat Nov 23
11:00 a.m.
at NCAA Championships
@ Louisville, Ky. Louisville, Ky.
Sat Nov 23
Final
vs. Hanover (Ind.) W, 65-14
Sat Nov 23
Final
at Adrian (Mich.) L, 80-77
Adrian, Mich.
Sat Nov 23
Final
at Hope (Mich.) L, 82-48
M-Club Tournament HOME
Sun Nov 24
Final
at Trine (Ind.) L, 80-78
Angola, Ind.
Tue Nov 26
Final
vs. Kenyon W, 79-61
HOME
Wed Nov 27
Final
at Wooster W, 81-67
Wooster, Ohio
Sat Nov 30
Final
vs. North Central (Ill.) L, 59-52
NCAA Second Round
Tue Dec 03
Final
31 Mount Union
9 at #7 Baldwin Wallace
Berea, Ohio
Wed Dec 04
Final
vs. John Carroll L, 78-65
HOME
Wed Dec 04
Final
at John Carroll W, 96-79
University Heights, Ohio
Thu Dec 05
11 a.m. prelims/7 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Thu Dec 05
11 a.m. prelims/7 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Fri Dec 06
12:00 pm
at Messiah Petrofes Invitational
Grantham, Pa.
Fri Dec 06
10 a.m. prelims/6 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Fri Dec 06
10 a.m. prelims/6 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
10:00 AM
Toy Drive Invite
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Dec 07
11:00 AM
Toy Drive Invite
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Dec 07
Final
at Messiah Petrofes Invitational 1st
Grantham, Pa.
Sat Dec 07
10 a.m. prelims/5 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
10 a.m. prelims/5 p.m. finals
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
Final
vs. Ohio Northern W, 81-60
HOME
Sat Dec 07
Final
at Ohio Northern L, 58-57
Ada, Ohio
Sat Dec 14
Final
42 Mount Union
3 vs. Adrian
@ Kalahari Duals - Sandusky, Ohio Kalahari Duals - Sandusky, Ohio
Sat Dec 14
Final
29 Mount Union
6 vs. UW-Oshkosh
@ Kalahari Duals - Sandusky, Ohio Kalahari Duals - Sandusky, Ohio
Sat Dec 14
Final
36 Mount Union
10 vs. Defiance
@ Kalahari Duals - Sandusky, Ohio Kalahari Duals - Sandusky, Ohio
Sat Dec 14
Final
28 Mount Union
18 vs. #25 Olivet
@ Kalahari Duals - Sandusky, Ohio Kalahari Duals - Sandusky, Ohio
Sat Dec 14
Final
at Wilmington L, 102-93
Wilmington, Ohio
Sat Dec 14
Final
vs. Wilmington W, 84-74
HOME
Tue Dec 17
Final
at Carnegie Mellon (Pa.) W, 77-63
Pittsburgh, Pa.
Sat Dec 28
Final
vs. Alfred (N.Y.) W, 84-66
@ Daytona Beach, Fla. - ICI Center
Sun Dec 29
Final
vs. Union (N.Y.) W, 78-65
@ Daytona Beach, Fla. - ICI Center
Sat Jan 04
Final
35 Mount Union
13 vs. Alma (Mich.)
@ Case Western Reserve - Cleveland, Ohio D3 Challenge - Cleveland, Ohio
Sat Jan 04
Final
25 Mount Union
16 vs. #22 Stevens Tech (N.J.)
@ Case Western Reserve - Cleveland, Ohio D3 Challenge - Cleveland, Ohio
Sat Jan 04
Final
at Heidelberg L, 64-60
Tiffin, Ohio
Sat Jan 04
Final
at Heidelberg L, 68-67
Tiffin,Ohio
Wed Jan 08
Final
vs. Baldwin Wallace L, 71-49
HOME
Wed Jan 08
Final
at Baldwin Wallace W, 82-75
Berea, Ohio
Fri Jan 10
Final
19 Mount Union
21 vs. #14 NYU
@ NWCA National Duals - Louisville, Ky. NWCA National Duals - Louisville, Ky.
Fri Jan 10
Final
26 Mount Union
18 vs. Western New England
@ NWCA National Duals - Louisville, Ky. NWCA National Duals - Louisville, Ky.
Fri Jan 10
Final
32 Mount Union
18 vs. #15 RIT
@ NWCA National Duals - Louisville, Ky. NWCA National Duals - Louisville, Ky.
Sat Jan 11
Final
18 Mount Union
25 vs. #7 Baldwin Wallace
@ NWCA National Duals - Louisville, Ky. NWCA National Duals - Louisville, Ky.
Sat Jan 11
Final
112 Mount Union
163 at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Jan 11
Final
118 Mount Union
170 at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Jan 11
Final
vs. Capital W, 78-58
HOME
Sat Jan 11
Final
at Capital W, 68-65
Columbus, Ohio
Wed Jan 15
Final
vs. Muskingum W, 100-70
HOME
Wed Jan 15
Final
at Muskingum W, 105-86
New Concord, Ohio
Fri Jan 17
12:00 pm
at YSU Invite
Youngstown, Ohio
Fri Jan 17
12:00 PM
at YSU Invite
Youngstown, Ohio (Youngstown St.)
Fri Jan 17
Final
17 Mount Union
30 at Ashland
Ashland, Ohio
Sat Jan 18
1:00 P.M.
102 Wilmington
153 vs. Mount Union
HOME
Sat Jan 18
1:00 P.M.
80 Wilmington
175 vs. Mount Union
HOME
Sat Jan 18
Final
at Otterbein W, 79-67
Westerville, Ohio
Sat Jan 18
Final
vs. Otterbein W, 66-64
HOME
Sun Jan 19
10 a.m.
Purple Raider Open
HOME - Peterson Fieldhouse
Tue Jan 21
7 p.m.
Otterbein
vs. Mount Union
HOME -- Alumni & Senior Night
Wed Jan 22
7:00 PM
at Marietta
Marietta, Ohio
Wed Jan 22
7:00 PM
vs. Marietta
HOME
Fri Jan 24
7:00 pm
Youngstown St.
vs. Mount Union
HOME
Fri Jan 24
6:00 PM
vs. Concordia Wisconsin
@ Angola, Ind. Trine University
Sat Jan 25
at Wittenberg
Springfield, Ohio
Sat Jan 25
at Wittenberg
Springfield, Ohio
Sat Jan 25
Ohio Northern
vs. Mount Union
HOME - Peterson Fieldhouse
Sat Jan 25
John Carroll
vs. Mount Union
HOME - Peterson Field House
Sat Jan 25
Wilmington
vs. Mount Union
HOME - Peterson Field House
Sat Jan 25
11:00 AM
vs. Thiel (Pa.)
@ Angola, Ind. Trine University
Sat Jan 25
3:00 PM
vs. Wilmington
HOME
Sat Jan 25
3:00 PM
at Wilmington
Alumni Day Wilmington, Ohio
Wed Jan 29
7:00 PM
at John Carroll
University Heights, Ohio
Wed Jan 29
7:00 PM
vs. John Carroll
HOME
Thu Jan 30
7:00 PM
at Penn St.-Behrend
Erie, Pa.
Fri Jan 31
1:00 PM
at NYC DIII Invitational
New York, N.Y. (The Armory)
Fri Jan 31
1:00 PM
at NYC DIII Invitational
New York, N.Y. (The Armory)
Fri Jan 31
11:00 am
at Wheaton Pete Willson Invite
Wheaton, Ill.
Fri Jan 31
6:00 P.M.
Mount Union
at Notre Dame (Ohio)
Cleveland, Ohio
Fri Jan 31
6:00 P.M.
Mount Union
at Notre Dame (Ohio)
Cleveland, Ohio
Sat Feb 01
at Dr. William Taraschke Team Challenge
Berea, Ohio
Sat Feb 01
at Dr. William Taraschke Team Challenge
Berea, Ohio
Sat Feb 01
10:00 am
at Wheaton Pete Willson Invite
Wheaton, Ill.
Sat Feb 01
6:00 P.M.
Mount Union
at Westminster (Pa.)
New Wilmington, Pa.
Sat Feb 01
1:00 P.M.
Mount Union
at Westminster (Pa.)
New Wilmington, Pa.
Sat Feb 01
2:00 PM
at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Feb 01
3:00 PM
vs. Ohio Northern
HOME
Sun Feb 02
2:00 PM
vs. Elmira (N.Y.)
@ Hiram, Ohio
Sun Feb 02
4:00 PM
at Hiram
Hiram, Ohio
Wed Feb 05
7:00 PM
at Muskingum
New Concord, Ohio
Wed Feb 05
7:00 PM
vs. Muskingum
HOME
Thu Feb 06
7:00 PM
vs. Wittenberg
HOME
Sat Feb 08
10:00 AM
Jim Wuske Invitational
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Feb 08
at All-Ohio Combined Events Champs
Granville, Ohio
Sat Feb 08
10:00 AM
Jim Wuske Invitational
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Feb 08
at All-Ohio Combined Events Champs
Granville, Ohio
Sat Feb 08
1:00 PM
at Kenyon
Gambier, Ohio (Scrimmage)
Sat Feb 08
2:00 PM
vs. Otterbein
HOME
Sat Feb 08
3:00 PM
at Otterbein
Westerville, Ohio
Sun Feb 09
at All-Ohio Combined Events Champs
Granville, Ohio
Sun Feb 09
at All-Ohio Combined Events Champs
Granville, Ohio
Tue Feb 11
7:00 pm
Mount Union
at Heidelberg
Tiffin, Ohio
Wed Feb 12
TBA
at Geneva (Pa.)
Beaver Falls, Pa.
Wed Feb 12
7:00 PM
vs. Marietta
HOME
Wed Feb 12
7:00 PM
at Marietta
Marietta, Ohio
Thu Feb 13
11:00 AM (prelims)/6:30 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Thu Feb 13
11:00 AM (prelims)/6:30 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Fri Feb 14
10:00 AM (prelims)/6:00 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Fri Feb 14
10:00 AM (prelims)/6:00 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Sat Feb 15
at All-Ohio Championships
Westerville, Ohio
Sat Feb 15
at All-Ohio Championships
Westerville, Ohio
Sat Feb 15
11:00 AM (prelims)/6:00 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Sat Feb 15
11:00 AM (prelims)/6:00 PM (finals)
Mount Union
at OAC Championships
Akron, Ohio
Sat Feb 15
1:00 PM
vs. Heidelberg
HOME
Sat Feb 15
1:00 PM
at Thiel (Pa.)
Greenville, Pa.
Sat Feb 15
3:00 PM
vs. Heidelberg
HOME
Tue Feb 18
7:00 PM
at Wittenberg
Springfield, Ohio
Wed Feb 19
4:00 PM
at Chatham (Pa.)
Pittsburgh, Pa.
Wed Feb 19
7:00 PM
at Baldwin Wallace
Berea, Ohio
Wed Feb 19
7:00 PM
vs. Baldwin Wallace
HOME
Fri Feb 21
7:00 PM
vs. Olivet (Mich.)
HOME
Sat Feb 22
10:00 AM
Raider Tune-Up
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Feb 22
10:00 AM
Raider Tune-Up
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Feb 22
1:00 PM
at St. Vincent (Pa.)
Latrobe, Pa.
Sat Feb 22
2:00 PM
at Capital
Columbus, Ohio
Sat Feb 22
3:00 PM
vs. Capital
HOME
Tue Feb 25
5:00 PM
vs. Kenyon
HOME
Fri Feb 28
at OAC Championships
Marietta, Ohio
Fri Feb 28
at OAC Championships
Marietta, Ohio
Fri Feb 28
10:00 am
at NCAA Regional
Adrian, Mich.
Sat Feb 29
at OAC Championships
Marietta, Ohio
Sat Feb 29
at OAC Championships
Marietta, Ohio
Sat Feb 29
10:00 am
at NCAA Regional
Adrian, Mich.
Sat Feb 29
1:00 PM
at Westminster (Pa.)
New Wilmington, Pa.
Sat Feb 29
1:00 PM
at Fredonia State (N.Y.)
Fredonia, N.Y.
Sun Mar 01
1:00 PM
at Washington and Jefferson (Pa.)
Washington, Pa.
Sun Mar 01
4:00 PM
at Washington and Jefferson (Pa.)
Washington, Pa.
Mon Mar 02
3:30 PM
at Washington and Jefferson (Pa.)
Washington, Pa.
Tue Mar 03
4:00 PM
at Allegheny (Pa.)
Meadville, Pa.
Tue Mar 03
4:00 PM
vs. Alderson Broaddus
HOME
Tue Mar 03
7:00 PM
vs. Allegheny (Pa.)
HOME
Tue Mar 03
8:00 PM
vs. Geneva (Pa.)
HOME
Wed Mar 04
7:00 PM
vs. Allegheny (Pa.)
HOME
Fri Mar 06
TBA
vs. Saint Mary's (Minn.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Fri Mar 06
TBA
vs. Saint Mary's (Minn.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Fri Mar 06
10:00 AM
vs. Bridgewater (Va.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Legends Way #2
Fri Mar 06
12:00 PM
vs. Trine (Ind.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Legends Way #2
Fri Mar 06
8:00 PM
at Fontbonne
St. Louis, Mo.
Sat Mar 07
at NCAA Last Chance
Ada, Ohio
Sat Mar 07
at NCAA Last Chance
Ada, Ohio
Sat Mar 07
TBA
vs. North Park
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Sat Mar 07
TBA
vs. North Park
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Sat Mar 07
9:00 AM
vs. Cornell College
@ Spring Games - Clermont, Fla. Legends Way #2
Sat Mar 07
11:15 AM
vs. Carroll (Wis.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Legends Way #2
Sat Mar 07
1:00 PM
at Washington and Jefferson (Pa.)
Washington, Pa.
Sat Mar 07
2:00 PM
vs. Kalamazoo (Mich.)
HOME
Sat Mar 07
4:00 PM
at Mount St. Joseph
Harrington Center Cincinnati, Ohio
Sun Mar 08
at NCAA Last Chance
Ada, Ohio
Sun Mar 08
at NCAA Last Chance
Ada, Ohio
Sun Mar 08
9:00 AM
vs. Suffolk
@ Clermont, Fla. / The Spring Games Hancock Park #2
Sun Mar 08
11:15 AM
vs. Ursinus (Pa.)
@ Clermont, Fla. Hancock Park #1
Mon Mar 09
10:00 AM
vs. Ursinus (Pa.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Mon Mar 09
12:30 PM
vs. Ursinus (Pa.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Tue Mar 10
9:00 AM
vs. Trinity (Tex.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Minneola Complex #1
Tue Mar 10
11:30 AM
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla. Minneola Athletic Complex - Field 2 Minneola Complex #2
Wed Mar 11
TBA
vs. WPI
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Wed Mar 11
TBA
vs. WPI
@ Auburndale, FL RussMatt Invitational
Wed Mar 11
11:15 AM
vs. Dominican (Ill.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Hancock Park #2
Wed Mar 11
1:30 PM
vs. Emmanuel (Mass.)
@ Clermont, FL - Hancock Recreational Complex 2 Hancock Park #2
Wed Mar 11
7:00 PM
vs. Grove City (Pa.)
HOME
Thu Mar 12
TBA
vs. Dickinson (Pa.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Thu Mar 12
TBA
vs. Dickinson (Pa.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Thu Mar 12
4:00 PM
vs. Wheaton (Ill.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Minneola Complex #1
Thu Mar 12
6:15 PM
vs. Ithaca (N.Y.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Minneola Complex #1
Fri Mar 13
at NCAA Championships
Winston Salem, N.C. -- JDL Fast Track
Fri Mar 13
at NCAA Championships
Winston Salem, N.C. -- JDL Fast Track
Fri Mar 13
11:00 am
at NCAA Championships
Cedar Rapids, Iowa
Fri Mar 13
9:15 AM
vs. DeSales (Pa.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Sleepy Hollow #4
Fri Mar 13
11:30 AM
vs. Carnegie Mellon (Pa.)
@ Spring Games - Clermont, Fla. Sleepy Hollow #4
Fri Mar 13
7:00 PM
at Adrian (Mich.)
Adrian, Mich.
Sat Mar 14
at NCAA Championships
Winston Salem, N.C. -- JDL Fast Track
Sat Mar 14
at NCAA Championships
Winston Salem, N.C. -- JDL Fast Track
Sat Mar 14
10:00 am
at NCAA Championships
Cedar Rapids, Iowa
Sat Mar 14
TBA
vs. Hope (Mich.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Sat Mar 14
TBA
vs. Hope (Mich.)
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Sat Mar 14
11:00 AM
at Trine (Ind.)
Angola, Ind.
Sat Mar 14
1:00 PM
vs. Oberlin
HOME
Sat Mar 14
3:00 PM
vs. Millikin
Angola, Ind.
Tue Mar 17
7:00 PM
vs. St. Vincent (Pa.)
HOME
Wed Mar 18
3:00 PM
at Pitt.-Greensburg
Greensburg, Pa.
Wed Mar 18
3:30 PM
at Grove City (Pa.)
Grove City, Pa.
Wed Mar 18
5:00 PM
at Oberlin
Oberlin, Ohio
Thu Mar 19
3:30 PM
vs. Grove City (Pa.)
HOME
Fri Mar 20
7:00 PM
at Olivet (Mich.)
Olivet, Mich
Sat Mar 21
1:00 PM
vs. Otterbein
HOME
Sat Mar 21
1:00 PM
vs. Heidelberg
HOME
Sat Mar 21
1:00 PM
at Heidelberg
Tiffin,Ohio
Sat Mar 21
1:00 PM
at Otterbein
Westerville, Ohio
Sat Mar 21
1:00 PM
vs. Otterbein
HOME
Sat Mar 21
1:00 PM
at Otterbein
Westerville, Ohio
Sat Mar 21
3:00 PM
vs. Heidelberg
HOME
Sat Mar 21
4:00 PM
at Heidelberg
Tiffin,Ohio
composite calendar

Graphic Slider