Raiders Schedule

Sat Sep 14
at Rumble on the River (27 holes)
@ River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio
Sat Sep 14
at John Carroll Fall Invite
@ Hudson C.C. - Hudson, Ohio Hudson C.C. - Hudson, Ohio
Sat Sep 14
Final
vs. Scranton (Pa.) W, 3-0
@ Pittsburgh, Pa.
Sat Sep 14
Final
vs. Susquehanna W, 3-2
@ Pittsburgh, PA DoubleTree Invitational at Carnegie Mellon
Sat Sep 14
Final
vs. Defiance W, 3-1
HOME
Sun Sep 15
at John Carroll Fall Invite
@ Hudson C.C. - Hudson, Ohio Hudson C.C. - Hudson, Ohio
Sun Sep 15
Final
vs. Centre (Ky.) L, 4-0
HOME
Mon Sep 16
10:00 am
at JCU Coach John DiCillo Tourney
@ Shaker Heights C.C. - Shaker Heights, Ohio Shaker Heights C.C. - Shaker Heights, Ohio
Tue Sep 17
Final
at Franciscan W, 6-3
Steubenville, Ohio
Wed Sep 18
Final
at Penn St.-Behrend W, 7-2
Wed Sep 18
Final
at Geneva (Pa.) W, 2-1
Beaver Falls, Pa.
Wed Sep 18
Final
at Chatham (Pa.) W, 3-2
Pittsburgh, Pa.
Fri Sep 20
Final
vs. Clarkson (N.Y.) W, 3-1
@ Selinsgrove, PA
Sat Sep 21
at Mount Union Fall Invite
@ Tannenhauf G.C. - Alliance, Ohio Tannenhauf G.C. - Alliance, Ohio
Sat Sep 21
Final
vs. Mary Washington (Va.) W, 3-2
@ Selinsgrove, Pa.
Sat Sep 21
Final
vs. Baldwin Wallace W, 45-7
HOME
Sat Sep 21
Final
vs. DeSales (Pa.) W, 3-0
@ Selinsgrove, PA
Sat Sep 21
Final
vs. Denison W, 1-0
HOME
Sun Sep 22
at Mount Union Fall Invite
@ Tannenhauf G.C. - Alliance, Ohio Tannenhauf G.C. - Alliance, Ohio
Tue Sep 24
Final
vs. Allegheny (Pa.) L, 5-4
Tue Sep 24
Final - 2OT
at Hiram W, 2-1
Hiram, Ohio
Wed Sep 25
Final - OT
vs. Penn St.-Behrend L, 2-1
HOME
Fri Sep 27
Final
at Washington and Jefferson (Pa.) W, 6-3
Washington, Pa.
Fri Sep 27
Final
vs. Franciscan W, 9-0
Sat Sep 28
1:00 p.m.
at All-Ohio Championships
@ Cedarville, Ohio Cedarville, Ohio
Sat Sep 28
1:00 p.m.
at All-Ohio Championships
@ Cedarville, Ohio Cedarville, Ohio
Sat Sep 28
at OAC Fall Preview
@ River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio
Sat Sep 28
Final
at John Carroll W, 37-14
University Heights, Ohio
Sat Sep 28
Final
vs. Transylvania (Ky.) W, 3-1
@ Westerville, Ohio
Sat Sep 28
Final
vs. Carnegie Mellon (Pa.) L, 3-0
@ Westerville, Ohio
Sun Sep 29
at Baldwin Wallace Fall Invite
@ Pine Hills G.C. - Hinkley, Ohio Pine Hills G.C. - Hinkley, Ohio
Sun Sep 29
at OAC Fall Preview
@ River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio
Tue Oct 01
Final - OT
at Grove City (Pa.) L, 2-1
Grove City, Pa.
Fri Oct 04
Final
at Otterbein W, 3-2
Westerville, Ohio
Sat Oct 05
11:00 a.m.
at Pre-National Meet
@ Louisville, Ky. Louisville, Ky.
Sat Oct 05
11:00 a.m.
at Pre-National Meet
@ Louisville, Ky. Louisville, Ky.
Sat Oct 05
at OAC Fall Preview
@ River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio
Sat Oct 05
Final
vs. Otterbein W, 58-0
HOME
Sat Oct 05
Final
at Otterbein W, 2-0
Westerville, Ohio
Sat Oct 05
Final
vs. Otterbein L, 4-1
HOME
Sun Oct 06
at OAC Fall Preview
@ River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio River Greens G.C. - West Lafayette, Ohio
Tue Oct 08
Final
vs. John Carroll W, 3-1
HOME
Wed Oct 09
Final - 2OT
vs. John Carroll T, 0-0
HOME
Wed Oct 09
Final
at John Carroll L, 1-0
University Heights, Ohio
Sat Oct 12
Final - 2OT
vs. Wilmington T, 0-0
HOME
Sat Oct 12
Final
vs. Wilmington W, 3-0
HOME
Sat Oct 12
Final
at Wilmington W, 63-6
Wilmington, Ohio
Sat Oct 12
Final
vs. Wittenberg L, 3-1
HOME
Sat Oct 12
Final
at Wilmington L, 3-1
Wilmington, Ohio
Tue Oct 15
Final
at Muskingum L, 3-0
New Concord, Ohio
Wed Oct 16
Final
at Muskingum W, 2-0
New Concord, Ohio
Wed Oct 16
Final
vs. Muskingum W, 1-0
HOME
Fri Oct 18
Final
80 Mount Union
213 at Malone
Canton, Ohio
Fri Oct 18
Final
165 Mount Union
113 at Malone
Canton, Ohio
Sat Oct 19
Final
at Inter-Regional Rumble 12th
@ Oberlin, Ohio Oberlin, Ohio
Sat Oct 19
Final
at Inter-Regional Rumble 8th
@ Oberlin, Ohio Oberlin, Ohio
Sat Oct 19
Final
41 Hiram
130 vs. Mount Union
HOME
Sat Oct 19
Final
13 Hiram
146 vs. Mount Union
HOME
Sat Oct 19
Final
at Capital L, 2-1
Columbus, Ohio
Sat Oct 19
Final
at Capital W, 3-2
Columbus, Ohio
Sat Oct 19
Final
vs. Capital W, 66-0
HOME - Homecoming
Sat Oct 19
Final
vs. Capital L, 4-1
HOME
Mon Oct 21
at Phipps Memorial
Glenmoor C.C. - Canton, Ohio
Mon Oct 21
at Phipps Memorial
Glenmoor C.C - Canton, Ohio
Tue Oct 22
Final
vs. Marietta W, 3-0
HOME
Wed Oct 23
Final - 2OT
vs. Marietta T, 1-1
HOME
Wed Oct 23
Final - 2OT
at Marietta T, 1-1
Marietta, Ohio
Sat Oct 26
1:00 P.M.
133 St. Vincent (Pa.)
129 vs. Mount Union
HOME
Sat Oct 26
1:00 P.M.
100 St. Vincent (Pa.)
162 vs. Mount Union
HOME
Sat Oct 26
Final
vs. Heidelberg W, 2-1
HOME Senior Day
Sat Oct 26
Final
at Heidelberg L, 5-2
Tiffin,Ohio
Sat Oct 26
Final
vs. Heidelberg L, 3-1
HOME
Sat Oct 26
Final
at Heidelberg W, 27-0
Tiffin, Ohio
Tue Oct 29
Final
at Baldwin Wallace L, 3-2
Berea, Ohio
Wed Oct 30
Final - OT
at Baldwin Wallace L, 2-1
Berea, Ohio
Wed Oct 30
Final - OT
vs. Baldwin Wallace L, 2-1
HOME
Fri Nov 01
Final
at Ohio Northern L, 3-0
Ada, Ohio
Sat Nov 02
10:00 a.m.
at Adrian Invitational 1st
Adrian, Mich.
Sat Nov 02
11:00 a.m.
at OAC Championships
@ Twinsburg, Ohio Twinsburg, Ohio
Sat Nov 02
11:00 a.m.
at OAC Championships
@ Twinsburg, Ohio Twinsburg, Ohio
Sat Nov 02
3:00 P.M.
75 Mount Union
205 at John Carroll
University Heights, Ohio
Sat Nov 02
3:00 P.M.
89 Mount Union
205 at John Carroll
University Heights, Ohio
Sat Nov 02
Final
vs. Ohio Northern W, 63-24
HOME - M Club Hall of Fame
Sat Nov 02
Final
at Ohio Northern W, 2-0
Ada, Ohio
Sat Nov 02
Final
vs. Ohio Northern L, 6-0
HOME Senior Day
Tue Nov 05
Final - PK Away
at Capital T, 2-2
Tue Nov 05
Final
at Otterbein L, 3-1
OAC Tournament - Quarterfinals
Thu Nov 07
Final - OT
at Otterbein L, 1-0
OAC Tournament - Semifinal
Fri Nov 08
Final
96 Baldwin Wallace
137 vs. Mount Union
HOME
Fri Nov 08
Final
101 Baldwin Wallace
149 vs. Mount Union
HOME
Fri Nov 08
Final
vs. Albion (Mich.) W, 71-52
HOME
Sat Nov 09
10:00 a.m.
Mount Union Invitational
HOME - Peterson Fieldhouse
Sat Nov 09
Final
vs. Muskingum W, 51-3
HOME
Tue Nov 12
Final
at Ohio Wesleyan W, 89-74
Delaware, Ohio
Fri Nov 15
7:00 P.M.
Oberlin
vs. Mount Union
HOME
Fri Nov 15
7:00 P.M.
Oberlin
vs. Mount Union
HOME
Fri Nov 15
7:00 PM
vs. Carnegie Mellon (Pa.)
HOME
Sat Nov 16
11:00 a.m.
at NCAA Great Lakes Regional
@ Grand Rapids, Mich. Grand Rapids, Mich.
Sat Nov 16
11:00 a.m.
at NCAA Great Lakes Regional
@ Grand Rapids, Mich. Grand Rapids, Mich.
Sat Nov 16
1:00 P.M.
Mount Union
at Wooster
Wooster, Ohio
Sat Nov 16
1:00 P.M.
Mount Union
at Wooster
Wooster, Ohio
Sat Nov 16
1:00 PM
vs. Oberlin
@ Wooster, Ohio Wooster Tournament
Sat Nov 16
1:30 PM
at Marietta
Marietta, Ohio
Sun Nov 17
3:00 PM
at Wooster
2019 Nan Nichols Classic
Tue Nov 19
7 p.m.
Muskingum
vs. Mount Union
HOME
Fri Nov 22
6:00 PM
vs. Juniata (Pa.)
M-Club Tournament HOME
Sat Nov 23
11:00 a.m.
at NCAA Championships
@ Louisville, Ky. Louisville, Ky.
Sat Nov 23
11:00 a.m.
at NCAA Championships
@ Louisville, Ky. Louisville, Ky.
Sat Nov 23
TBA
vs. Hope or Case Western Reserve
M-Club Tournament HOME
Sat Nov 23
3:00 PM
at Adrian (Mich.)
Adrian, Mich.
Sun Nov 24
2:00 PM
at Trine (Ind.)
Angola, Ind.
Tue Nov 26
7:00 PM
vs. Kenyon
HOME
Wed Nov 27
7:00 PM
at Wooster
Wooster, Ohio
Tue Dec 03
7 p.m.
Mount Union
at Baldwin Wallace
Berea, Ohio
Wed Dec 04
7:00 PM
vs. John Carroll
HOME
Wed Dec 04
7:00 PM
at John Carroll
University Heights, Ohio
Thu Dec 05
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Thu Dec 05
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Fri Dec 06
12:00 pm
at Messiah Petrofes Invitational
Grantham, Pa.
Fri Dec 06
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Fri Dec 06
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
10:00 am
at Messiah Petrofes Invitational
Grantham, Pa.
Sat Dec 07
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
Mount Union
at Wooster Invitational
Wooster, Ohio
Sat Dec 07
10:00 AM
Toy Drive Invite
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Dec 07
10:00 AM
Toy Drive
HOME -- Peterson Fieldhouse
Sat Dec 07
2:00 PM
vs. Ohio Northern
HOME
Sat Dec 07
3:00 PM
at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Dec 14
9:00 am
at Kalahari Duals
Sandusky, Ohio
Sat Dec 14
3:00 PM
at Wilmington
Wilmington, Ohio
Sat Dec 14
3:00 PM
vs. Wilmington
HOME
Tue Dec 17
2:00 PM
at Carnegie Mellon (Pa.)
Pittsburgh, Pa.
Sat Dec 28
4:00 PM
vs. Alfred (N.Y.)
@ Land of Magic Classic - ICI Center - Daytona Beach, Fla.
Sun Dec 29
6:00 PM
vs. Union (N.Y.)
@ Land of Magic Classic - ICI Center - Daytona Beach, Fla.
Sat Jan 04
9:00 am
at DIII Wrestling Challenge
Cleveland, Ohio
Sat Jan 04
1:00 PM
at Heidelberg
Tiffin, Ohio
Sat Jan 04
3:00 PM
at Heidelberg
Tiffin,Ohio
Wed Jan 08
7:00 PM
vs. Baldwin Wallace
HOME
Wed Jan 08
7:00 PM
at Baldwin Wallace
Berea, Ohio
Fri Jan 10
10:00 am
at NWCA National Duals
Louisville, Ky.
Sat Jan 11
9:00 am
at NWCA National Duals
Louisville, Ky.
Sat Jan 11
1:00 P.M.
Mount Union
at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Jan 11
1:00 P.M.
Mount Union
at Ohio Northern
Ada, Ohio
Sat Jan 11
2:00 PM
vs. Capital
HOME
Sat Jan 11
3:00 PM
at Capital
Columbus, Ohio
composite calendar

Graphic Slider